Follow by Email

22 Nisan 2014 Salı

1 MAYIS’TA TAKSİM ALANINDAYIZ


Emek düşmanı, sanat düşmanı gerici AKP iktidarı, yasaları, gelenekleri, kitlelerin isteğini bir kez daha hiçe sayarak 1 Mayıs kutlamalarını yasaklamak, Taksim Alanı’nı Emek ve Emekçi Bayramına kapatmak istiyor.

Bu yasak aslında 1 Mayıs’ın yasaklanması demektir.

Bu yasak emek ve emekçi düşmanlığının, Gezi Ruhu karşısında duyulan amansız korkunun sonucudur..

Rant ve talan hırsıyla, gözü dönmüş bir yıkıcılıkla param parça edilen ve böylece de ortada bırakılan Taksim Alanı, 1 Mayıs 1977 şehitleriyle ve Gezi Parkı direnişiyle ölümsüzleşmiş, emeğin ve emekçinin şanlı tarihine silinmezce kazınmıştır.

Taksim Alanı 1 Mayıs kutlamalarına yasaklanamaz.

Bizler, sanatçılar, sanat emekçileri buna izin vermeyeceğiz.

1 Mayıs Perşembe günü büyük emekçi kitleleriyle; emekten, hukuktan, adaletten, barıştan, kardeşlikten yana olan herkesle omuz omuza Taksim Alanı’nda olacağız.

Gerici siyasal iktidar Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi hükümlerini, evrensel hukuk ve insan hakları ilkelerini çiğneyerek yasakçılılıkta ve yasa tanımazlıkta direnecek olursa, kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak kaos ve kargaşa ortamının ve ağır sonuçlarının sorumlusu kendisi olacaktır.

1 Mayıs’ta Taksim Alanında olmak yasa tanımazlık değil, evrensel insan haklarının, emeğin ve emekçinin onurunun, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma
Gününü kutlama geleneklerimizin savunulması demektir.

Hiçbir yasaklama, şiddet, tehdit, 1 Mayıs Perşembe günü Taksim Alanında buluşmamızı engelleyemez.

1 Mayıs’ta Taksim Alanındayız.SANATÇILAR GİRİŞİMİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.